سمینار آشنائی با محصولات شرکت در مجموعه باغ دربند تهران خرداد ۱۳۹۲

سمینار آشنائی با محصولات شرکت  در مجموعه باغ دربند تهران خرداد 1392
by

 شرکت هوا سیستم آریا میزبان برگزاری سمینار تجهیزات سیستمهای نوین تهویه مطبوع تولیدی کارخانه های اروپا کمپانی بودند.

سمینار فوق در تاریخ ۱۳/۶/۹۲ در مجموعه باغ دربند در منطقه شمیران تهران برگزار گردید. در این سمینار مهندسان مشاور طراحان تأسیسات و نمایندگانی از کارفرمایان پروژه ها از شهرهای مختلف حضور داشتند.

سمینار حول سه محور سیستمهای نوین و هوشمند تهویه پارکینگ ، چیلرهای نسل جدید و هوارسانهای با سیستم بازیافت انرژی برگزار گردید.

سیستم هوشمند تهویه پارکینگ CARPARK VENTILATION سیستم روز دنیا در بخش تهویه پارکینگهای  مجتمع های تجاری، اداری، مسکونی و پارکینگهای طبقاتی می باشد. در این سیستم هیچگونه کانال کشی در پارکینگها صورت نمی گیرد و صرفاً با استفاده از جت فن ها هوا در طبقه مربوطه به گردش درمی آید.

در این سیستم فنها از سیستم کنترلی تشخیص دود CO DETECTION که در زونهای مختلف هر طبقه نصب  می شوند فرمان گرفته و عمل می نماید و در صورت پایین بودن آلودگی فنها خاموش شده و یا در آلودگی بالا با دور تند عمل خواهند نمود براساس تست ها و گواهی نامه های صادر شده در اروپا این سیستم به دلیل هوشمند بودن و دائم کار نبودن فنها دارای صرفه جوئی ۸۰ درصدی در مصرف برق نسبت به سیستمهای سنتی کانال کشی و فن یوتیلیتی که دائم روشن می باشند هستند. از بزرگترین پروژه های خارج از کشور که  اجراء گردیده است پروژه DUBAI MALL می باشد که ۱۵۰۰ دستگاه جت فن در آن نصب شده است در داخل کشور نیز پروژه مجتمع تجاری ، توریستی کوروش به مساحت حدود ۱۵۰ هزار متر مربع در هفت طبقه پارکینگ سیستم فوق نصب گردیده است .

لازم به ذکر است شرکت هواسیستم آریا آمادگی خود را جهت همکاری در طراحی ، اجراء و تأمین تجهیزات با کارفرمایان و مهندسان طراح تأسیسات در زمینه سیستم فوق اعلام نمود.

در بخش هواساز نیز اولین پروژه هوارسان بازیافت انرژی( HEAT RECOVERY) ایران که در شهر بندرعباس در سال گذشته نصب و راه اندازی گردید جهت حضار معرفی گردید.

در پروژه فوق که شامل سالنهای اجتماعات با نیاز هوای تازه بالا بود در مجموع چهاردستگاه هوارسان با حجمهای مختلف نصب و طراحی گردید .در هوارسانهای فوق سیستم بازیافت انرژی HEAT RECOVERY از هوای اگزاست پیاده گردید.

بر اساس برداشت های میدانی و TEST REPORTهای گرفته شده استفاده از سیستم بازیافت انرژی در هوارسانهای فوق موجب صرفه جوئی۵۰ درصدی در تناژ برودتی و انرژی مصرفی دستگاهها گردیده که گزارش دقیق آن در نمودارهای مختلف به اطلاع حضار رسید. سایر ویژگیهای هوارسانهای تولیدی سیستم ایر نظیر ابعاد کوچک تر ، راندمان بالاتر، سطح صدای DB کمتر، گواهینامه استاندار EUROVENT جهت حاضرین بیان گردید.

کارشناسان شرکت هواسیستم آریا آماده ارائه اطلاعات تکمیلی و مشاوره در طراحی و انتخاب هوارسانهای باسیستم بازیافت انرژی و همچنین هوارسانهای نرمال و یا HYGENIC(جهت پروژه های درمانی بیمارستانی یا CLEANROOM ) به علاقمندان می  باشند.

در قسمت آخر سمینار نیز کارشناسان حاضر از کارخانه ایتالیا به تشریح زوایای مختلف و ویژگیهای دستگاههای مینی چیلر و چیلرهای اسکرو واسکرال هوا خنک و آب خنک پرداخته و تکنولوژی نوین MICROCHANEL استفاده شده در این چیلرها را که باعث افزایش راندمان و کاهش مصرف انرژی و کوچک تر شدن ابعاد چیلرها گردیده است به تفضیل بیان نمودند. در ادامه بحث فوق در خصوص ضریب عملکرد EER وESEER چیلرها در استاندارد اروپا که نمایانگر راندمان بالای چیلر در حالت بارکلی (۱۰۰%) و بارجزئی (PARTIAL LOAD ) می باشد توضیحاتی ارائه گردید.

علاقمندان به دریافت اطلاعات تکمیلی ارائه شده در سمینار می توانند با شرکت هوا سیستم آریا تماس گرفته و یا به وب سایت havasystemaria.com مرجعه نمایند.

مراجعه نمایند.

در خاتمه یادآوری می شود کمپانی سیستم ایر سوئد با  داشتن ۱۷ پلنت تولیدی در اروپا و آمریکای شمالی از جمله در کشورهای سوئد، آلمان و ایتالیا یکی از بزرگترین تولید کننده سیستمهای تهویه و تهویه مطبوع در بخشهای چیلر ، مینی چیلر، فن کوئل ، هواساز، VRF و سیستم هوشمند تهویه پارکینگ می باشد از جمله پروژه های کارشده شرکت هواسیستم آریا  در ایران می توان مترو اصفهان و مترو شیراز ، نمایشگاه بین المللی جدید تهران ، مجتمع تجاری توریستی کوروش ، داروسازی سیناژن و ….. اشاره نمود.

Capture-1
Capture-2
اشتراک گذاری